Lassan két hete, hogy úgy öltözöm, akár egy Michelin baba és már kezd nagyon elegem lenni! Tök jó lenne, ha inkább csillagaim lennének az előbbi jelzővel, de nem, sajnos a helyzet momentán egyértelműen a ruházatomat minősíti. Azt hiszem utoljára az óvodában szerepelt a repertoáromban olyasmi például, hogy „váltócipő”. Na meg a napokban. A farmerom alá pedig harisnyát is húzok, és hát ez se kimondottan randi szerkó. Szóval várom a meleget akár a messiást...
No. A helyzetet elviselendő, gondoltam folytatnám néhány hete elkezdett, rituális esőtáncom. Ez nagyjából úgy néz ki, hogy kitartóan csinálom a nyarat idéző fogásokat, hátha sikerül az olvadást előcsalogatnom jeges rejtekéből. Így történt, hogy beszereztem pár csinos padlizsánt és elővettem néhányat a kedvenc alapanyagaim közül. Tahinit, görög joghurtot és gránátalma melaszt, hogy egészen pontos legyek és kipróbáltam azt a receptet, amiben ezeket a külön-külön is verhetetlen alapanyagokat öntet formájában össze kell keverni. Mielőtt nekiláttam volna, kicsit szkeptikus voltam, de mint általában, most sem kellett csalódnom a libanoni konyhában! Ja! A padlizsánra került a végén pirított fenyőmag is, az íze és a textúrája remekül kiegészítette a padlizsánét. A fotóról azonban lemaradt, így képzeld oda, ok? Ha pedig esetleg van otthon, egy kis marék gránátalma mag is jól passzol hozzá. Ez a padlizsán remek előétel, vagy pitával fogyasztva könnyű vegetáriánus főfogás.
2-3 padlizsán
2 dl görög joghurt (ha nincs, ezúttal jó a sima is)
2 ek tahini, azaz szezámpaszta (beszerezhető bármelyik arab vagy sima gourmet boltban)
1-2 gerezd fokhagyma
1 ek gránátalma melasz
2 ek citromlé
1 ek apróra vágott petrezselyem
3 ek olíva olaj
1-2 ek pirított fenyőmag
Só
- Vágd a padlizsánt 1.5 cm vastag szeletekre. Sózd meg és várd, míg kiengedi a levét.
- Töröld szárazra minden szelet felszínét és serpenyőben, egész kevés olajon pirítsd mind a két oldalukat aranybarnára. Papírtörlővel itasd fel a felesleges olajat róla.
- Készíts öntetet a melasszal, citromlével, apróra vágott fokhagymával és olíva olajjal. Sózd ízlés szerint.
- Forgasd meg benne a padlizsánokat.
- Keverd a joghurtot a tahinivel és ha kell, sózd.
- Csorgasd a padlizsánra.
- Szórd meg a petrezselyemmel, de tehetsz rá még kevés paprikát, római köményt vagy summac-ot.
- Ne feledd a pirított fenyőmagot sem! :-)
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
1970.01.01. 01:00:00