Az a helyzet, hogy én nem iszom alkoholt. Nem meggyőződésből, nincs mögötte ideológia, nem követek semmilyen bio-szektát. Egyszerűen csak- legnagyobb sajnálatomra- a szervezetem nem tud mit kezdeni a szesszel, így azonnal rosszul leszek tőle. Szokták kérdezni, hogy élem így túl a hónapokat, éveket. Egész jól- válaszolom erre- ám a vizekkel meglehetősen faxnis vagyok.
Nos, mondj bármit, nincs olyan, hogy a víznek nincs íze, vagy, hogy egységesen víz íze van. Vannak finom vizek, és vannak rossz ízű vizek. Az, hogy a víznek milyen a zamata, a benne található jó esetben természetes ásványokon, rossz esetben egyéb, nem feltétlenül egészséges, hozzáadott vegyszereken múlik. Tudom, hogy nagy lobbi bizonygatja a budapesti vizek minőségének kiválóságát, és ki vagyok én, hogy ezt megkérdőjelezzem? Az azonban tény, hogy ha csapvizet használok, a teafőzőmet hetente kell vízkőteleníteni, és a frissen mosott törölközőim olyanná száradnak, akár a smirgli. A csapvíz íze kemény, durva és fémes, mintha egy vasrudat nyalogatnék és időnként zuhanyzás közben olyan szaga lesz a bőrömnek, akár az uszodavíznek. Nem szeretem, rosszul esik, na.
…Lássuk be, ezek után nem szívesen iszom „álá natúr” a csapvizet. Van egy csomó palackos víz, ami bejön, de egyrészt nem akkora buli kartonjával felcipelni a 4.-re hozzám, ahol nincs lift, másrészt BELEGONDOLTÁL MÁR ABBA, HOGY RISZÁJKLING IDE VAGY ODA, HETI HÁNY MŰANYAG PALACKOT HASZNÁLSZ???!!!
A vízszűrő, ami nem csak tisztít, magnéziumot is adagol
Tényleg nem vagyok egy nagy Greenpeaces, de azért vannak határok. Nos, akkor mégis mi legyen? Lehet a vízvezetékedre közvetlenül tisztító-lágyító berendezést tenni, de abból az igazán jó annyiba kerül, hogy és most sajnos nem költenék rá.
Kizárásos alapon marad tehát az ár-érték arányban legjobb, legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Én vízszűrős kancsót használok. Iváshoz, főzéshez, vasaláshoz és a kényesebb növényeket is szűrt vízzel locsolom, mert azok sem szeretik a vízkövet és a klórt. Te már próbáltad? Nem mondom, hogy az íze pont olyan, mint az Eviannak, de kimondottan kellemes, a sima csapvíz keménységével össze sem hasonlítható. Nem mellékes pozitívuma, hogy ha szűrt vizet használok hozzá, a teafőzőmben nem marad lerakódás. Úgy értem, egyáltalán nem.
A régi vízszűrőm, már jobb napokat látott, megérett a cserére, és pont azon gondolkodtam, milyen szempontok szerint vegyek újat, amikor Judit tök váratlanul hozzám vágott egy BWT vízszűrős kancsót. A legjobbkor jött! Jól is néz ki, ami egy csajnál nem mellékes feltétel, de van egy örült nagy előnye az összes többi kancsós vízszűrővel szemben: ez a kancsó magnéziumot adagol az átszűrt vízbe.
A magnézium fontos a szívnek, az idegrendszernek, a csontoknak, de leginkább az izmoknak. Ha nem szedem rendszeresen, hetente ébredek arra, hogy az éjszaka közepén fél lábon ugrálok, mert begörcsölt a vádlim, és ez fájdalmas is, ijesztő is. Mégis gyakran elfelejtem beszedni az ilyen-olyan magnézium tablettáimat, mióta azonban a BWT vizet iszom, egyetlen egyszer sem voltak izomgörcseim. Ha teát főzök a szűrt vízzel a színe csodásan borostyános, átlátszó, mindenféle zavarosság nélkül és teljes pompájában érezhetem az ital aromáját. Ja, és ha már itt tartunk. A vízszűrő betét kb. egy hónapig tart és az ára nagyjából a fele annak, amit magnézium tablettára szoktam költeni. Szóval csak előnye van, na! Felejtsd el tehát a csapvizet, azt akartam mondani, és tedd meg azt a szívességet a természetnek, hogy csak akkor iszol palackosat, ha nem tudod máshogy megoldani.
Nu. Most, hogy ennyit írtam a vízről Megszomjaztam. Megyek és főzök magamnak egy csésze teát. Ceylonit. Tejjel. Nádcukorra. Te hogy szereted?
Ha tetszett a cikk, ide kattintva "lájkold" és kövesd Házisáfrány kalandjait a facebookon is.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.